فرانسه

درباره فرانسه

     مهساسلیمی: واحد تولید محتوا

 

فرانسه:

     فرانسه یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپا  و هم مرز با شش کشور پرطرفدار اروپایی است. با آلمان٬ بلژیک و لوگزامبورگ  از شمال شرقی وبا سوییس و ایتالیا از جانب جنوب شرقی و با اسپانیا هم از سمت جنوب غربی همسایه است. فرانسه در بلندترین جای اروپای غربی در منطقه مون بلان واقع در رشته کوه های آلپ و البته نزدیک مرز ایتالیا و سوییس و نیز در منطقه پیرنه در طول مرز اسپانیا قرار دارد. و با کوهستان های جنگلی زیبا و چشم نواز در شمال شرقی این کشور و رودخانه های اصلی خروشان که دل هر بیننده ای را می برد. لذت سفر در این آرامش بی مثال و خیال انگیز.

نمایی از برج ایفل در غروب

کشوری مناسب هر رده سنی و همه گردشگران با هر نوع سلیقه

  فرانسه ٤ رودخانه اصلی دارد که دیدارو تماشای آن ها در سفر به فرانسه پیشنهاد همیشگی مارکوپولو ب ه شماست: ٣ تا از این رودخانه ها در غرب فرانسه به نام های رودخانه سن(Seine ). رودخانه لوآق( Loire ) که به اقیانوس آتلانتیک(اطلس) می ریزد . خود اقیانوس آتلانتیک جزایر زیبا و مسحورکننده ای داره که دیدنشون یعنی اعجاز در سفر.

   گقن(Garonne) رودخانه دیگری است که به خلیج بیسکی می ریزد و همچنین رودخانه قون(Rhne ) در جنوب بخش غربی فرانسه که به دریای مدیترانه می ریزد. خود دریای مدیترانه هم که هم به کانال سوِز و هم اقیانوس آتلاتیک راه دارد پر است از جزایر جذاب و دیدنی.

نمای زیبای پاریس

فرانسه کشور محبوب گردشگران با دارا بودن چندین فرودگاه بزرگ بین المللی دروازه اروپاست٬.

زیبایی طبیعی و آب و هوای شگفت انگیزش  در کنار فعالیت های پرطرفدار همچون گلف و موزه ها و گالری هایی که خبر از تاریخ هیجان انگیز این مرز و بوم می دهد.

 

پاریس در دل شب

غذاهای خوشمزه و پرطرفدارش که رمز آشپزی بومی فرانسه را در دل خود دارند پذیرای مهمانانند در رستوران های چشم نوازش که محفل خوش گذرانی خانواده هاست .

در سفر به فرانسه  مردمان این کشور محبوب و پر از گردشگر عموما شیک پوش اند و به رفتارهای شان در معاشرت اهمیت خاصی می دهند.

منظره ای از روستاهای فرانسه

پاریس:

پایتخت فرانسه٬ شهری که محال است حرفی از فرانسه بشود و نام آن برده نشود.

پاریس از خارق العاده ترین پایتخت ها در دنیاست. شهر مد و هنر با جاذبه های فرهنگی تمام نشدنی اش چون برج ایفل و موزه لوور.

رودخانه سن در پایتخت فرانسه

از جاذبه های خاص توریستی فرانسه منطقه نورماندی و بریتانی در گوشه شمال غرب فرانسه است با صخره ها و خطوط ساحلی زیبا و مناسب برای اوقات فراغت گردشگران.

 اگر شیفته ماجراجویی و کشف ناشناخته های فرانسه هستید سری به پیی دو لو آق

(pay-de la Loire )  در مرز جنوبی بریتانی و نرماندی بزنید... این منطقه توریستی با مناظر دیدنی اش دل هر گردشگری را می برد.سواحل زیبای اقیانوس آتلانتیک و تماشای امواج لذت بخش در  در زمیتان های خنک و مطبوع این منطقه و تابستان های متعادل و دل چسبش. پیشنهاد مارکوپولو به شماست.

و اما جنوب فرانسه...

منطقه ای محبوب و زنده  و از گران ترین مناطق فرانسه با

 زمین های لوندر(Lavender ) در قلب خود که چشم هر گردشگری را محو خودش می کند. با محبوبیت همیشگی اش  هر ساله سربلند از میزبانیش برای پذیرش گردشگرانش در  سال آینده آماده می شود.

 

و اما منطقه (Rhone-Alpes ):

منطقه رون- آلپ در شمال ساحل مدیترانه شهره و  ماوای طرفداران اسکی با جاذبه های خدماتی و جذاب  ویژه این نوع گردشگران. است

کوه های این منطقه غنی از پوشش گیاهی و به مانند رشته کوه های پیرنه در جنوب غرب فرانسه از اهمیت خاصی برخوردارند.. مارکو پولو به شما پیشنهاد می کند در سفر به فرانسه دیدن این جای دیدنی را از دست ندهید. بودن در منطقه رون-آلپ تداعی حس زیبای مناظر رشته کوه های پیرنه و حس آرامش کوهستان را ارمغان سفرتان می کناز هرچه بگذریم نی توان از مرکز فرانسه گذشت.

مرکز فرانسه  با محیطی آرام ولی قلب تپنده این کشور:

به پیشنهاد مارکوپولو در گشت و گذار در مرکز فرانسه محله آورنی را از دست ندهید.

محله آورنی(Auvergne ) در قلب فرانسه با تراکم جمعیتی پایین آرام خاصی دارد.

وجود دریاچه های بسیار در این منطقه٬ از آن محیطی دلخواه برای علاقه مندان ماهیگیری ساخته است. لذت ماهییگری در کنار هوای دلپذیر و آرامش منطقه با لحظات رویایی همراه است

وجود محله های لیموزین و برگاندی که به باور محلی ها بهشت روی زمین است. اگرچه به باور ما ایرانی ها وصف العیش...نصفاعیش... ولی لذت قدم زدن در کوچه و برزن این بهشت زمینی وحس این فرصت ناب با تمام وجود چیز دیگری است. این جاست که ضرب المثل ایرانی شنیدن کی بود مانند دیدن حسابی کار برد دارد.

منطقه آورنی در فرانسه

 

منطقه آورنی در فرانسه

 

 

شرق فرانسه:

شرق فرانسه مناسب برای طرفداران سرگرمی های فضای باز است. به خاطر هم مرز بودن شرق فرانسه با آلمان اثر آشپزی و معماری این کشور در شرق فرانسه دیده می شود. وجود رودخانه های خروشان و شهرک ها از دیگر جذابیت های این منطقه است.

آردن(Ardennes ) منطقه ای زیبا بر روی تپه با جنگل های دیدنی  و البته به دلیل مرتفع بودنش دارای زمستان های سرد تری نسبت به سایر نقاط فرانسه است.

منطقه آردن در فرانسه

شمال فرانسه:

 با بادهای ملایم و آشپزی خوش طعم و رایحه اشو به خاطر نزدیکی به بلزیک بی تاثیر از فرهنگ این کشور نبوده است.

لذت خوردن غذا در فرانسه: مهد آروزها

واحد پول:

واحد پول فرانسه یورو است. بهتر است قبل سفر به این کشورپولتان را به یورو تبدیل کنید تا در طول سفر راحت تر باشید.

یورو: واحد پول در اروپا

وقت:

 فرانسه به لحاظ زمانی دوساعت و نیم عقب تر از ایران است.

زمان را دریابید...

آب و هوا:

    فرانسه کشوری در غرب اروپا وبا تابستان های ملایم و زمستان های سرد و البته با تابستانی گرم تر و زمستان های ملایم در طول دریای مدیترانه و جنوب غربی فرانسه .

بارندگی در فصل های بهار و پاییز بیشتر از سایر فصل هاست.

آب و هوا

جمعیت:

 با عبور از مرز 67 ملیون نفر در مقام دومین کشور پرجمعیت در اتحادیه ارو پاست.

آب و برق:

 کشور فرانسه با سیستم مدرن و توسعه یافته ای که دارد از آب سالم برخوردار است. دادارای آب لوله کشی سالم و با طعمی مناسب است.. اما آب معدنی در بطریی که از سوپرمارکت ها قابل خریداری است طعم و کیفیت بهتری دارد. البته جز در حله هایی که از آب های حاری کوهستان آلپ برای مصرف داخلی استفاده می کنند .

ولتاژ برق در فرانسه ٢٢٠-٢٤٠ ولت AC است ولی در محل اقامتتان در فرانسه حتما از Adaptor استفاده کنید.

 

حکومت:

دولت فرانسه که قوه مجریه این کشور را شامل می شود از نخست وزیر در راس دولت و سایر وزرا تشکیل ده است.. نمایندگان ارشد با عنوان وزیر و وزرای  در رده های پایین تر٬ با نام منشی های های ایالتی مشغول به کارند.