اندونزی

درباره اندونزی

اندونزی كشوری است كه به شكل یك قوس در طول خط استوا كشیده شده است.
این كشور از هزاران جزیره تشكیل شده است. مهمترین جزایر این كشور عبارتند از: كالی مانتان، سوماترا، سولازی و جاوه. اندونزی با بیش از ۲۳۰ میلیون جمعیت پرجمعیت ترین كشور جهان اسلام و چهارمین در دنیا است.
مردم این كشور در سواحل جزایر و بخصوص در جزیره جاوه زندگی كرده و اكثر آنها به شغل كشاورزی اشتغال دارند، پایتخت این كشور جاكارتا است و مردم آن به زبان های باهاسا و اندونزیایی صحبت می كنند.
مردم این كشور هم چنین از ادیان اسلام و مسیحیت پیروی می كنند.

پاركهای ملی اندونزی:

جاوای غربی – پارك ملی یوجومگ كولون – این پارك محل زندگی كرگدنهای معروف و گریزپای جاوا می باشد . به علاوه در این پارك شما می توانید میمونهای دراز دست میمونهای درختی سوسمار (كروكودیل) ، آهوی ختا و گاوهای نر در حال چرا را نیز مشاهده نمایید . چیبوداس / كوه جید – پانگرانگو : این منطقه كوهستانی و زیبا محل باغهای نباتات چیبوداس كه دنباله ای از باغهای بوگور محسوب می گردد می باشد . در این مكان میتوانید میمونهای كوچك را كه مشغول بازی در كنار آبشار چیبوروم هستند ببینید . 
جاوای شرقی – پارك ملی برومو – تنگر این مكان كه یك ناحیه آتشفشان است از زیبایی خارق العاده ای برخوردار می باشد . از صحرای اتشفشانی با اسب عبور كرده از كوه برومو بالا رفته خود را به قله آن برسانید و از آنجا كه طلوع خورشید را بر فراز كوه تماشا كنید . شما هیچگاه خاطره و زیبایی این منظره را فراموش نخواهید كرد .
جامبی – پارك میلكرینچی – سبلات 
نوساتنگارای غربی – پارك ملی كومودو . در اینجا شما می توانید محل زندگی مار مولكهای معروف " كومودو " را كه نزدیكترین جاندار به خانواده دایناسورها می باشد مشاهده نمایید .
الیمانتان جنوبی – تانجونگ پوتینگ در این محل كه مانند شبكه ای از انواع گونه های جنگلی میباشد می توانید انواع مختلف اورانگوتان ، میمون دراز دست ، سوسمار و macaque را مشاهده نمایید .
سولاواسی شمالی – مكان تانگكوكو – تاتوانگوس – دووا – ساوودارا . در این محل جالب ترین و تك ترین حیوانات مانند tarsier macaque و پرندگان maleo در میان دریچه های دهانه آتشفشان و چشمه های آب گرم زندگی می كنند . پارك دریایی بوناكن این پارك كه رو به شهر مانادو می باشد یكی از بهترین پارك های آبی (دریایی) اندونزی می باشد .
در كشورهای آسیایی اندونزی دارای بزرگترین پتانسیل به عنوان مقصدی برای سفر پرماجرا می باشد . برای مسافر ماجراجو این انتخاب فوق العاده و شگفت آور است . این كشور دارای سواحل عالی با یكی از بهترین انواع امواج ساحلی برای موج سواری در دنیا صخره های مرجانی عالی آتشفشان های غران جنگلهای ژرف رودخانه های خروشان و غیره است . سیصد گروه مختلف از لحاظ فرهنگ رنگ و خصوصیات به این كشور افزوده شده است . توریستهایی كه در پی سفرهای ماجرا جویانه هستند هنوز بالی را آخرین پناهگاه خود می دانند جزیره ای كه در آن فعالیتهای هوای آزاد آن با تفنن و تجمل عالی و فرهنگی جذاب سازگار شده است در نزدیكی آن میتوان لومبوك را پیشنهاد كرد كه به همان اندازه پر ماجراست ولی زندگی در آنجا با تانی بیشتر و طبیعی تر در جریان است . در سولاوزی و سوماترا محیط و فرهنگ محلی عملا دست نخورده باقی مانده است و پدیده های طبیعی و وحشی با فرهنگی سنتی در هم آمیخته اند . بسیاری از این محل ها به ندرت مورد بازدید مسافرین قرار گرفته اند تجربه یك احساس واقعی جهانگردی كار آسانی است . درعین حال بسیاری از دفاتر توریستی آمادگی ارائه سفرهای برنامه ریزی شده و تعطیلات در بالاترین استانداردهای سرویس را دارا می باشند . در اندونزی همه چیز را می توان یافت از قبیل : ماجراهای ساده و هیجانات ابتدای و آسان تا چالش های سخت برای ماجرا جویان جدی .

حیات وحش اندونزی:

ده درصد از كل گونه های مختلف گیاهان در اندونزی یافت می شود ۴۰۰۰۰ گونه مختلف از ۳۰۰۰ خانواده گوناگون در ۳۰۰ محل حفظ طبیعت كه دارای مساحتی حدود ۱۲۰۰۰۰ كیلومتر مربع می باشد یا به عبارتی ۶ و ۵ درصد از مساحت خشكی این منطقه شما می توانید انواع حیوانات پستانداران پرندگان خزندگان ابزیان آب شیرین و دیگر گونه های دریای را مشاهده نمایید .
در جزیره كومودو ما بین فلورس و سومباوا كه پارك ژوراسیك واقعی اندونزی محسوب می گردد اژدهای معروف " كومودو " كه نوعی مارمولك عظیم الجثه بوده و تقریبا تنها بازمانده از خانواده دایناسورها می باشد زندگی می كند . شما می توانید از این جزیره دور افتاده و این مارمولكهای عظیم الجثه كه در زیر تابش خورشید لم داده و هر آن آماده حمله به شكار خود می باشند دیدن نمایید ( در سمت راست دارای سه تصویر می باشد – دریاچه لوبا ، اورنگ اوتان در كالیمانتان ، خانواده فیلها در سوماترا ، مارمولك عظیم الجثه كومودو)
گونه های گیاهی و جانوری در مناطق شرقی و غربی اندونزی قابل تمایز می باشند . در مناطق غربی این گونه ها استرالیایی یافت می شوند در میان ۵۰۰ گونه حیوانات شما می توانید ببر ، اورانگوتان ، فیل و كرگدن جاوا را در سوماترا ، دلفینهای آب شیرین و میونهای پوزه دراز را در كالیمانتان و كانگورهای درختی و كانگوروهای كوچك (والبی) را در ایریان جاوا مشاهده نمایید.
در میان ۱۵۰۰ گونه پرندگان میتوانید از شتر مرغ ، طوطی سفید رنگ كاكاتو و طوطیهای رنگارنگ در این كشور دیدن نمایید . اگر به جزایر ملوك یا ایریان جاوا مسافرت نمایید ۴۰ گونه پرنده ای بهشتی را در آنجا خواهید دید . مضافا می توانید انواع مختلف خزندگان و دوزیستان و بی مهرگان و همچنین لاك پشتهای غول پیكر را در این كشور ببینید .
تنها در سولاواسی بوفالوهای كوتوله معروف " انوا " خوك ، آهو و با بیروسا با دندانهای خمیده شان كه از بالای خرطومشان خارج شده و همچنین macaque سیاه سنگین وزن كه شبیه به گوریل مینیاتوری می باشند یافت می شوند .
در شمال سولاواسی می توانید tarsiers زیبا را با آن بدن كوچكشان كه به اندازه كف دست است و چشمان درشتشان پیدا كنید.

جاذبه های معماری اندونزی:

جاكارتا – مسجد استقلال ، اندونزی تامان مینی ، بنای ملی ، باغهای نباتات بوگور ، موزه ملی ، میدان فتح الله ، بندر قدیمی سونداكلاپا 
باندونگ – هتل ساووی هومان ، بنای تاریخی گدونك مردكا 
یوجیا كارتا (جاوا) – معبد بوروبودور ، معبد پرامبانان ، كراتون یا به عبارتی قصر سلطان ، موزه باتیك واقع در كالیورانگ
سولون (جاوا) – كاخ رهبر سولو ، كاخ مانكونگاران ، كنده كاریهای زیبای روی معبد سوكو 
سمارانگ (جاوا) – جلگه دی انگ ، معابد هندو ساخته شده بر روی دهانه آتشفشان احاطه شده در مه ، قدیمی ترین مسجد در مراكز جاوا واقع در دماك 
مدن (سوماترا) – قصرهای قدیمی هلند كاخ میمون متعلق به سلطان دلی 
باندااچه – مسجد اعظم 
بالی – چنجنگ بدولو گوئا گاجا ، ماه بالی ، موزه هنرنكا 
لومبوك – پوری مایورا ، ساختمان متحرك (شناور) دادگستری 
اوجونگ پاندانگ (سولاواسی) – قلعه روتردام ، خانه های راجاها (سلطان هندی) و فرمانداران بوگیس و تراجان.