لوزان

درباره لوزان

شهر لوزان روی رودخانه ژنو بنا شده و بعنوان مركز فرهنگی سوئیس شناخته می شود. اولین دانشگاه آن در قرن 16 میلادی ساخته شد. تعداد زیادی از كنفرانس های بین المللی در سالن شهر انجام میگیرد. جهت بازدید از كلیسای معروف سوئیس میتوان با كشتی به آنجا رفت.برای رفتن به لوزان میتوان خطوط هواپیمایی مختلف در داخل اروپا و یا اتوبوس و قطار استفاده نمود.

 

لوزان

شهر المپیکی سوییس

لوزان، دومین شهر بزرگ سوییس در سواحل دریاچه ی ژنو، هم یک شهر تجاری پویاست و هم یک مقصد تفریحی . لوزان به عنوان مرکز استان Vaud ، شهری دانشگاهی و بسیار دانشجو پذیر است. ورزش و فرهنگ اهمیت ویژه ای در این شهر المپیکی دارد. مقر بین المللی المپیک به همراه موزه ی المپیک ( بزرگترین و خاص ترین مرکز اطلاعات در مورد بازی های المپیک )، نیز در این شهر واقع شده است . فعالیت ها و رویدادهای خانوادگی هم در طول سال  در این شهر برگزار می شود : فستیوال شهر، شهربازی Lunapark یا پارک آبی، بافت قدیمی سحرانگیز شهر که کلیسای عصر گوتیک بر آن سایه افکنده ، یک منطقه ی بدون ماشین است که در آن چهارشنبه و یکشنبه بازار برگزار می شود.

The Lausanne Transport Card به تمام مهمانان که در هتل ها و مهمانسراهای لوزان اقامت کنند این امکان را می دهد تا بدین ترتیب از شبکه ی حمل و نقل و وای فای رایگان در بیشتر نقاط شهر لذت ببرند.  

جاذبه ها :

  • این شهر به پویای و ظرفیتش برای نوآوری و تنوع شهره است. این شهر المپیکی در فاصله ی چهل دقیقه ای فرودگاه ژنو، مقصدی ایده آل برای کشف دریاچه، کوه ها، روستا و باغ های انگور است.
  • کلیسای واقع در قلب بافت قدیمی : کلیسای باشکوه شهر لوزان، متعلق به قرن سیزدهم و مشرف به شهر است. این کلیسا به عنوان یکی از زیباترین آثار هنر گوتیک شناخته می شود.
  • خرید در Flon : این محله ی پر جنب و جوش و مد روز، به یک پیروزی بی چون و چرا در شهرسازی تبدیل شده است. محله Flon میزبان مغازه های بسیار، هتل هایی با معماری خاص، گالری های هنری، رستوران ها، بارها و کلاب هاست.
  • ساحل دریاچه در Ouchy : محله ی Ouchy، مکان های فوق العاده ای را برای گردش در دل خود جای داده است : پارک های مختلف، موزه ی المپیک و پاویون تایلندی، اسکله نیز نقطه ی شروع گشت های سحرانگیز بر روی دریاچه است .