لندن

درباره لندن

ازهرسه نفر که درلندن زندگی می کنند، یک نفر به اقلیتهای قومی تعلق دارد و اصالتا انگلیسی نمی باشد. درشهر لندن به 300 زبان مختلف صحبت می شود. از زبان Abem که زبان مردم ساحل عاج است گرفته تا زبان زولو (Zulu) که زبان مردم آفریقای جنوبی است. لندن شهری است با همه پیچیدگی های شهرهای بزرگ. این شهر اولین مسکن میلیونرهای جهان است .دراین شهرهم میلیونرها با خانه های سرسبز و با شکوه خود زندگی میکنند و هم فقرایی که در گوشه ای از کوچه های فرعی در محلات فقیرنشین شب راسر می کنند.

لندن  شبیه پارچه ای چهل تکه است که علیرغم تفاوت چشمگیر در رنگ و بافت هرتکه مجموعه ای زیبا و رنگارنگ را تشکیل می دهد. این کل واحد همان چیزی است که ماآن را لندن می نامیم. هرگز نمی توان پیش بینی کرد درهر گوشه این شهر چه چیزی را خواهیم دید. نقش برجسته ها و مجسمه های سبک نیو کلاسیک که زینت بخش ساختمانهای اداری مربوط به دوره ملکه ویکتوریا  می باشند، پلاکی آبی رنگ بر روی دیوار خانه ای که نشانگر منزل یا اقامتگاه اشخاص سرشناسی چون بنجامین فرانکلین یا فلورانس نایتینگل می باشد.

از شعبده بازان و معرکه گیران در کاونت گاردن(Covent Garden)گرفته، تا کارمندان بانکها و تاجران که با لباسهای رسمی و مشکی رنگ با عجله از بانکها وساختمانهای بورس لندن در منطقه سیتی خارج می شوند،ازاغذیه فروشیهای زنجیره ای آمریکایی تا رستورانهای چینی در محله چینی ها و رستورانهای هندی در سرتاسر شهر. این تنوع، باعث شده است تا لندن را به یک مقصد اصلی برای عده کثیری از مردم با سلیقه های مختلف تبدیل کند. لندن برای هرنوع سلیقه ای چیزی برای عرضه دارد. چنانچه ساموئل جانسون درجمله معروف خود می گوید "هرگاه فردی از لندن خسته شود از زندگی خسته شده چرا که درلندن هر چه در زندگی بدان نیازمندیم وجود دارد"

آب و هوا

مهمترین ویژگی آب و هوای لندن متغیر و غیر قابل پیش بینی بودن آن است. مسافرینی که به این شهر سفر می کنند باید خود  را برای هر نوع آب و هوایی آماده سازند و همیشه  یک چتر و لباس گرم همراه خود آماده داشته باشند.

لندن (به انگلیسی: London) پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می‌باشد. این شهر همچنین بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در پادشاهی متحده و بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا نیز هست. مرکز این شهر، باستانی است و به عنوان یکی از شهرهای تاریخی جهان محسوب می‌گردد. لندن در قرون وسطی، شهری کوچک و محدود به چند محله بوده است، ولی از چند قرن گذشته، به دلیل مراجعات فراوان به آن، گرداگردش ساخته شده و به شهری بسیار بزرگ تبدیل شده است. امروزه این شهر به عنوان مهم‌ترین شهر انگلستان به شمار می‌آید و ساختار اداری بسیار گسترده‌ای دارد. همچنین شهردار لندن به عنوان شهردار نمونه انتخاب شده است.یکی از مراکز مهم مسکونی شهر لندن، شهر باستانی این شهر است که امروزه دو میلیون نفر را در خود جا داده است. این شهر در سال‌ها پیش با کمک رومی‌ها ساخته شده است. بعد از ساخت شهر لندن، این شهر مرکز نهضت‌های بزرگ تاریخ بوده است. این گونه از رنسانس انگلیسی با پیشرفت‌های صنعتی و انقلابی و احیای زبان گوتیک همراه بوده است