سنت موریتز

درباره سنت موریتز

جواهری در میان مقاصد آلپ

St. MorItz   یکی از سنتی ترین دهکده های تعطیلاتی در سوییس است. حتی از اسم خود شهر هم به عنوان یک نام تجاری محافظت می شود و یادآوری آن با سبک، ظرافت و کلاس برابر است . St. MorItz که در دره ی الهام بخش Engadin واقع شده، به مثابه کتاب مصوریست از زیبایی های تابستان و زمستان در سبکی متفاوت با جذبه ای بی همتا در چهار گوشه ی جهان، این شهر تنها یک اقامتگاه تعطیلاتی نیست بلکه محل تولد گردشگری زمستانی در کوه های آلپ ( در سال 1864 ) است. پس جای شگفتی نیست که St. MorItz پس از برگزاری چهار دوره مسابقات بین المللی اسکی آلپاین ( 1934 , 1948, 1974, 2000 ) و دو المپیک زمستانی ( 1928 و 1948 ) ، بازهم به عنوان میزبان مسابقات بین المللی اسکی آلپاین در سال 2017 انتخاب شده باشد. تمام مهمانان از سرتاسر جهان، سبک زندگی مدرن و کوهستانی این شهر به همراه هتل های عالی و رستوران های برجسته را تحسین می کنند.

جاذبه ها :

Corviglia ، جایی که معتبرترین رویدادها جشن گرفته می شود، مسابقات کاپ جهانی برگزار می گردد و رویاهای آشپزی به وقوع می پیوندند، در سرزمین کوهستانی St. MorItz  قله ی 3057 متری Plz Nair واقع شده است.

موزه ی Segantini  که به نقاش معروف Giovanni Segantini تقدیم شده است. این نقاش پنج سال آخر عمر خود را در دره ی Engadin سپری کرده بود.

Bernina Express ، سوار بر قطار پانورامیک با چشم اندازی بی نظیر بر پر منظره ترین مسیر راه آهن اروپا تا دره Poschiavo .

Muottas Muragl : منظره ای تاثیرگذار بر فراز دریاچه ی Upper Engadine . در زمستان نیز می توان به کمک سورتمه از قله به سمت ایستگاه دره رفت.

برای علاقمندان به ورزش های زمستانی، 350 کیلومتر پیست و زیر ساخت های فوق مدرن در مناطق اطراف وجود دارد. خانه ی کوهستانی Corviglia در St.Mortiz دارای شیب دارترین سکوی پرش اسکی در سوییس است.

کالسکه های رمانتیک در اطراف دریاچه، در جنگل Staz و یا در داخل شهر یکی دیگر از جاذبه های شهر St.Moritz است.