بازل

درباره بازل

شهر فرهنگ

بازل که سومین شهر بزرگ سوییس است، در کناره های رود راین واقع شده و مرز مشترک با دو کشور آلمان و فرانسه دارد. در این شهر، نه تنها فرهنگ های گوناگون، بلکه تاریخ چند وجهی، هنر مدرن و معماری با هم متلاقی گشته اند. بازل کهن ترین شهر دانشگاهی سوییس است. ساختمان های نمادین و تاریخی این شهر شامل میدان بازار بزرگ با سالن شورای شهرش مزین به سنگ های شنی قرمز رنگ و کلیسای گوتیک مربوط به اواخر دوران رمانسک می شود. به هنگام پیاده روی در بافت قدیم شهر، می توانید از بوتیک های کوچک، کتاب فروشی های آنتیک و مغازه هایی با طراحی مدرن دیدن کنید. حتما سری هم به مغازه های " Lackerli Huus " بزنید و نان سنتی و معروف زنجبیلی " Basler Lackerli " این شهر را امتحان کنید. بازل، شهری آشنا به آداب و رسوم و همزمان فرهیخته است. این حقیقت را می توان در چندین ساختمان مدرن شهر و همچنین آثار معماران مشهوری همچون Herzog و Meuron ,Mario Botta, Diener de و Diener و  Meyer Richard مشاهده کرد.

جاذبه ها:

بازل شهری سبز است. باغ گیاه شناسی، چندین پارک و کناره های رود راین، مکان هایی ایده آل کامل از مناطق ساوانای نامیبیا را به شما القا می کند.

کاروانال سالانه ی Fasnacht، مهمترین جشن مردم بازل است. ساعت چهار صبح روز جشن، تمام چراغهای شهر خاموش شده و صفوفی رنگارنگ و درخشان از مردم در تمام خیابان ها به راه می افتد.

"  Mobility Ticket " به هر مهمانی این امکان را می دهد که در طول سفر از حمل و نقل عمومی شهر بازل و اطرافش، رایگان استفاده کند.

بزرگترین بازار کریسمس در سوییس .

تورنمنت " Swiss Indoors Bassel " که به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی سوییس و یکی از مهمترین تورنمنت های داخل سالن در جهان شناخته می شود.

هنر بازل – مهمترین نمایشگاه برای بازار هنرهای بین المللی.